Strona Główna
Narrow screen resolution Wide screen resolution default color green color orange color
Ważne informacje
Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności - zmiana adresu

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Elblągu ul. Winna 9 pragnie poinformować, iż z dniem 01 marca 2019 r. Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności został przeniosiony do budynku przy ul. Zamkowej 16 A.

Poniżej wykaz nowych  numerów telefonów Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności przy ul. Zamkowej 16 A

 55 625 61 70  

 55 625 61 71  

 55 625 61 72   (kierownik)

 55 625 61 73   

 

 Image

Image 

Zmieniony ( 05.03.2019. )
 
Ostrzeżenie

Szanowni Państwo,   
w związku z pojawiającymi się  informacjami, iż w naszym mięście oszuści podszywają się pod pracowników socjalnych i próbują wyłudzić lub ukraść pieniądze najczęściej od starszych, samotnych mieszkańców  naszego miasta -Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
w Elblągu ostrzega i radzi, jak odróżnić pracownika socjalnego od potencjalnego oszusta.
Oto lista wskazówek rekomendowanych przez MPiPS.


1.    Osobę, która przychodzi sprawdzić sytuację trzeba poprosić o okazanie legitymacji służbowej, ponieważ każdy pracownik socjalny ją posiada. Na legitymacji  widnieje zdjęcie pracownika i pieczątka Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Elblągu. Osoby, która odmawia okazania legitymacji, należy nie wpuszczać do domu.

2.    Zadzwonić lub sprawdzić   w  Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Elblągu, czy osoba podająca się za pracownika socjalnego to faktycznie pracownik Ośrodka.

3.    Zwrócić uwagę, jaki dokument wypełnia osoba, która chce sprawdzić sytuację. Pracownik socjalny powinien mieć kwestionariusz rodzinnego wywiadu środowiskowego, który wypełnia wspólnie z osobą lub rodziną  podczas wizyty .

4.    Pracownik socjalny nie prosi o pokazanie oszczędności ani nie ustala miejsca, w którym ktoś je trzyma, w celu sprawdzenia, czy są przechowywane w bezpieczny sposób. Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Elblągu nie zbierają żadnych środków pieniężnych  od osób prywatnych. Rozliczenia prowadzone są przelewami bankowymi.

5.    Pracownik socjalny nie prosi o kawę czy herbatę. Prośba o zrobienie kawy czy herbaty powinna wzbudzić naszą czujność, gdyż może mieć na celu odwrócenie uwagi lub doprowadzić do sytuacji, w której osoba nas odwiedzająca  zostanie na chwilę sama.

6.    Pracownik socjalny nie zaczepia ludzi na ulicy i nie proponuje możliwości otrzymania dofinansowania (np. opłat za energię elektryczną), po sprawdzeniu sytuacji mieszkaniowej. Pracownicy socjalni nie przydzielają pomocy finansowej bez wcześniejszego przeprowadzenia wywiadu i wydania decyzji administracyjnej, którą każda starająca się o pomoc osoba otrzymuje na piśmie.

W razie wątpliwości i podejrzeń, że osoba, która się podaje za pracownika socjalnego nim nie jest, należy zgłosić ten fakt niezwłocznie policji .

Zmieniony ( 23.08.2019. )
 
Pomoc i wsparcie dla osób bezdomnych
Instytucje i organizacje pozarządowe działające w mieście  na rzecz osób bezdomnych
Zmieniony ( 14.12.2018. )
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 8 - 14 z 14