Strona Główna
Narrow screen resolution Wide screen resolution default color green color orange color
Ważne informacje
Dobry Start

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej informuje, iż od 1 sierpnia 2018r. do 30 listopada 2018r. będzie przyjmował wnioski o wypłatę jednorazowego  świadczenia „Dobry start” w kwocie 300 zł. Tutejszy Ośrodek realizuje wypłatę ww. świadczenia dla dzieci z rodzin zastępczych placówek opiekuńczo – wychowawczych oraz usamodzielnianych wychowanków pieczy zastępczej zamieszkujących na terenie Elbląga. Wnioski można składać w siedzibie tutejszego Ośrodka przy ul. Winnej 9 w pokoju 409 od 1 sierpnia 2018r. Świadczenie przysługuje dzieciom i osobom uczącym się w szkołach dziennych w wieku od 7 do 20 roku życia lub do 24 roku życia w przypadku osób niepełnosprawnych.  Szczegółowe  zasady przyznawania świadczenia „Dobry Start” określa Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 30 maja 2018r. 

Wniosek

Załącznik do wniosku

 

Zmieniony ( 19.07.2018. )
 
Program korekcyjno-edukacyjny

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Elblągu informuje że od września 2018 roku, jak co roku, rusza kolejna edycja programu korekcyjnego dla osób stosujących przemoc. W związku z tym zapraszamy do udziału osoby, które mają kłopoty w kontrolowaniu swoich emocji; rozpoznawaniu i nazywaniu tego co czują, które uważają, że przeżywanie emocji, wzruszeń jest „nie męskie”, w związku z tym jedyne co są w stanie zaakceptować u siebie to złość, gniew, zdenerwowanie. Obszarem do pracy na zajęciach będzie:

- nabycie wiedzy o tym, czym jest przemoc
- rozpoznanie własnych zachowań przemocowych
- opracowanie strategii zapobiegającej zachowaniu przemocowemu
- nauczenie się kontrolowania swoich zachowań agresywnych
- zmiana myślenia i przekonań tak, aby sprzyjały rozwojowi zachowań partnerskich
- nabycie umiejętności rozwiązywania konfliktów bez agresji
- nabycie umiejętności konstruktywnego wyrażania uczuć

Spotkania raz w tygodniu w siedzibie Ośrodka przy ul. Winnej 9, w godzinach popołudniowych przez okres 3 miesięcy od września do grudnia.

Osoby zainteresowane udziałem w zajęciach prosimy o kontakt z koordynatorem pod numerem tel. 55 265 61 26.

Zmieniony ( 19.06.2018. )
 
Komunikat

Miejski  Ośrodek Pomocy Społecznej w Elblągu

informuje,  że:

 pracownicy socjalni oraz inni uprawnieni pracownicy naszego Ośrodka,  wchodząc w środowisko okazują się legitymacją pracownika socjalnego bądź zaświadczeniem potwierdzającym zatrudnienie w Ośrodku. W/w dokumenty zawierają fotografię pozwalającą na identyfikację osoby.

Jednocześnie informujemy, że osoby, z którymi mają kontakt pracownicy naszego Ośrodka w związku z wykonywaniem swoich obowiązków służbowych, mają prawo potwierdzić dane personalne pracownika socjalnego lub innego pracownika dzwoniąc do MOPS pod numer 55 625 61 00.

Zmieniony ( 23.10.2017. )
 
««  start « poprz. 1 2 3 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 8 - 14 z 16