Strona Główna
Narrow screen resolution Wide screen resolution default color green color orange color
Ważne informacje
"Usługi opiekuńcze dla osób niepełnosprawnych" - edycja 2019

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Elblągu realizuje Program pn. „Usługi opiekuńcze dla osób niepełnosprawnych” – edycja 2019, w ramach Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych.

Program ma na celu poprawę jakości świadczonych usług opiekuńczych oraz zwiększenie dostępności do usług opiekuńczych dla osób niepełnosprawnych.

Warunki przyznania pomocy w formie usług opiekuńczych świadczonych w miejscu zamieszkania w ramach Programu „Usługi opiekuńcze dla osób niepełnosprawnych” – edycja 2019:

1) wiek do 75 roku życia,

2) orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności, lub orzeczenie lekarza orzecznika Zakładu Ubezpieczeń Społecznych o całkowitej niezdolności do pracy i niezdolności do samodzielnej egzystencji lub orzeczenie o niezdolności do samodzielnej egzystencji wydane na podstawie przepisów ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych,

3) dochód do 350% obowiązującego od 1 października 2018r. kryterium dochodowego określonego w art. 8 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz. U. z 2019 r. poz. 1507).

Szczegółowe informacje można uzyskać w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Elblągu, Dział Pomocy Środowiskowej, pokój 302.

 
Grupa wsparcia "Odnaleźć siebie"

Opuściłeś Zakład Karny czy Areszt Śledczy? Czujesz się zagubiony?

Przeraża Cię otaczający świat?

Możemy Ci pomóc. Przyjdź i sprawdź.

Grupa wsparcia "Odnaleźć siebie" 

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Elblągu informuje, że rozpoczyna sie kolejny cykl spotkań Grupy Wsparcia "Odnaleźć siebie". Spotkania odbywać się będą w drugi i czwarty wtorek miesiąca od godz. 16-17 na terenie Ośrodka w sali 212 przy ul. Winna 9 w Elblągu. Grupa Wsparcia adresowana jest do mężczyzn którzy opuścili zakłady penitencjarne.
10.09.2019 r.  zapraszamy na spotkanie,
natomiast w dniu 24.09.2019 r. spotkanie nie odbędzie się z przyczyn niezależnych od nas.
Zmieniony ( 02.09.2019. )
 
Program Opieka wytchnieniowa - edycja 2019

W dniu 14.08.2019 r. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Elblągu rozpoczął realizację Programu „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2019.
Głównym celem programu jest wsparcie członków rodzin lub opiekunów przez umożliwienie im uzyskania doraźnej, czasowej pomocy w formie opieki wytchnieniowej. W tym czasie opiekun może odpocząć, pójść na wizytę do lekarza, załatwić sprawę w urzędzie itp. nie martwiąc się, że bliska mu osoba nie ma zapewnionej opieki.

Zmieniony ( 02.09.2019. )
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 7 z 14