Strona Główna arrow Pomoc Starszym i Niepełnosprawnym arrow Osoby Starsze i Niepełnosprawne arrow Kawa dla seniora
Narrow screen resolution Wide screen resolution default color green color orange color
Kawa dla seniora
02.03.2009.
KAWA DLA SENIORA ZA ZŁOTÓWKĘ
Od 1 marca 2009r w Elblągu rozpocznie się  realizacja Projektu „KAWA DLA SENIORA ZA ZŁOTÓWKĘ”.
Projekt adresowany jest   do osób starszych - mieszkańców naszego miasta, którzy chcieliby wypić kawę lub herbatę za  symboliczną złotówkę w określonych lokalach gastronomicznych  na terenie Elbląga. Chcemy w ten sposób zachęcić osoby starsze, które często czują się samotne  i wyłączone  z życia społecznego  aby wyszły z domu.

wieku nie sprzyjają „wypadom” do kawiarni czy restauracji.  Dla seniorów najważniejsze jest opłacenie wydatków mieszkaniowych, wykupienie leków, zakup podstawowych produktów żywnościowych,  a czasami odłożenie paru złotych dla wnuków.  Własne potrzeby ograniczają do niezbędnego minimum.  Spotkanie w kawiarni lub restauracji  przy kawie lub herbacie może być miłą odmianą od codziennego, szarego życia.
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej jako realizator Projektu chce  w ten sposób obudzić aktywność  seniorów. Spotkanie z  koleżanką lub kolegą seniorem  może być pierwszym krokiem do ograniczenia samotności i nawiązania nowych kontaktów.
Program nie miałby szans na realizację gdyby nie pozytywne przyjęcie tego pomysłu przez  właścicieli kilku lokali w naszym mieście. Są to:

  • Restauracja Słowiańska  przy ul.1-go Maja 3, w której seniorzy otrzymają kawę za symboliczną złotówkę   w poniedziałek i czwartek w godz. od 12.00  do 13.00
  • Caffe da Vinci  przy ul. Wigilijnej 19 lok. 21, w której seniorzy będą mogli napić się kawy za  złotówkę  we wszystkie dni tygodnia w godz. od 9.00 do 14.00
  • Restauracja Rattanowa w Hotelu Gromada przy  Placu Słowiańskim 2  oferuje kawę za złotówkę we wszystkie dni tygodnia w godz. od 12.00 do 18.00,  za wyjątkiem sytuacji kiedy w lokalu odbywać się będzie duża, zorganizowana impreza.
Dokumentem uprawniającym do skorzystania z w/w oferty będą talony przygotowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. W najbliższych dniach będą one do odbioru w klubach seniora, Zespołach Pracy Socjalnej MOPS na terenie miasta oraz w siedzibie MOPS przy ul. Winnej 9 w pokoju 320.
Talon upoważnia do otrzymania przez osoby w wieku powyżej  60  roku życia kawy lub herbaty za  złotówkę  w wymienionych lokalach gastronomicznych we wskazanych wyżej dniach i godzinach.
Mamy nadzieję, że podjęta inicjatywa spotka się z zainteresowaniem seniorów, a w ślad za  wyżej wymienionymi restauracjami pójdą inni włączając się w realizację Projektu.
Zmieniony ( 02.03.2009. )
 
Advertisement