Strona Główna arrow Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie arrow Informacje o ośrodku
Narrow screen resolution Wide screen resolution default color green color orange color
Informacje o ośrodku

AKTUALNOŚCI

Informujemy, że SOW pomimo stanu epidemiologicznego w kraju nadal zapewnia schronienie osobom doświadczającym przemocy w rodzinie z zachowaniem podstawowych środków ostrożności dot. możliwości zakażenia się wirusem COV-19. Ponadto klienci mogą korzystać z usług SOW w formie konsultacji specjalistycznych na terenie ośrodka po uprzednim - telefonicznym umówieniu się z pracownikiem.

tel. 55 255 00 01 

 Informacje o ośrodku

Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie w Elblągu funkcjonuje od 2011 roku w strukturze Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Elblągu.

Placówka świadczy profesjonalną pomoc dla ofiar przemocy. W SOW pracują specjaliści - kierownik ośrodka, pracownik socjalny, pedagodzy, psycholog oraz prawnik, którzy na bieżąco udzielają konsultacji i porad, pomagają w podejmowaniu działań zmierzających do uzyskania przez klienta stabilizacji.

SOW zapewnia  15 miejsc noclegowych dla  ofiar przemocy w rodzinie oraz dzieciom pozostającym pod ich opieką, bez skierowania i bez względu na dochód, przez okres do trzech miesięcy z możliwością przedłużenia w przypadkach uzasadnionych sytuacją ofiary przemocy w rodzinie.

SOW dysponuje sześcioma pokojami mieszkalnymi przeznaczonymi maksymalnie dla pięciu osób, wspólnym pomieszczeniem do pobytu dziennego, pokojem zabaw dla dzieci, ogólnodostępnymi łazienkami. Na terenie ośrodka znajduje się także sala relaksacyjna wyposażona w wygodne pufy i materac
z przeznaczeniem na zajęcia relaksacyjne, aromaterapię, bajkoterapię i muzykoterapię.

Nasz zespół :

- kierownik SOW - Agnieszka Siulecka

- pedagog - Adrianna Sijka-Kłusewicz

- pedagog - Marta Grabek

- pracownik socjalny - Małgorzata Marcinek

- psycholog - Bożena Ziółkowska

- terapeuta - Tomasz Łubiński

Zmieniony ( 24.06.2020. )
 
Advertisement