Strona Główna arrow Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie arrow Informacje o ośrodku
Narrow screen resolution Wide screen resolution default color green color orange color
Informacje o ośrodku

Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie w Elblągu funkcjonuje od 2011 roku w strukturze Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Elblągu.

Placówka świadczy profesjonalną pomoc dla ofiar przemocy. W SOW pracują specjaliści ? kierownik ośrodka, pracownik socjalny, pedagodzy, psycholog oraz prawnik, którzy na bieżąco udzielają konsultacji i porad, pomagają w podejmowaniu działań zmierzających do uzyskania przez klienta stabilizacji.

SOW zapewnia  15 miejsc noclegowych dla  ofiar przemocy w rodzinie oraz dzieciom pozostającym pod ich opieką, bez skierowania i bez względu na dochód, przez okres trzech miesięcy z możliwością przedłużenia w przypadkach uzasadnionych sytuacją ofiary przemocy w rodzinie.

SOW dysponuje sześcioma pokojami mieszkalnymi przeznaczonymi maksymalnie dla pięciu osób, wspólnym pomieszczeniem do pobytu dziennego, pokojem zabaw dla dzieci, ogólnodostępnymi łazienkami. Na terenie ośrodka znajduje się także sala relaksacyjna wyposażona w wygodne pufy i materac
z przeznaczeniem na zajęcia relaksacyjne, aromaterapię, bajkoterapię i muzykoterapię.

Zmieniony ( 24.10.2019. )
 
Advertisement